Aktualitet

Kalimi në shërbimin online, qytetarët vështirësi në përdorimin e teknologjisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 04/05/22 |
Opi Nion

Kalimi i shërbimeve online që nga data 1 maj dhe mbyllja e sporteleve për qytetarët, duket se mbetet e vështirë për një kategori të caktuar personash.

Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme dhe të Bashkisë Durrës inspektuan një nga sportelet e Gjendjes Civile në Rajonin Nr 4 të bashkisë.

Pavarësisht kalimit të shërbimeve online, punonjësit e këtyre zyrave nuk do të shkurtohen nga puna, por do të vijojnë të ushtrojnë detyrën jo më nga sportelet, por përmes shërbimeve online./ Tv Klan

Pas