Kronikë

“Ka të shtëna me armë dhe të plagosur”, si e alarmoi Policinë e Vlorës 15-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 01/10/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e 29 shtatorit policia e Vlorës u alarmua pas një telefonate e cila raportoi se në lagjen “Isa Boletini” janë regjistruar të shtëna me armë zjarri dhe se kishte persona të plagosur.

Policia shkoi në vendin e raportuar dhe nuk ka konstatuar të shtëna me armë apo persona të lënduar. Pas verifikimeve rezultoi se raportimi ishte fals dhe se personi që kishte kryer telefonatën ishte një 15-vjeçar.

Aktualisht i mirturi është nën hetim në gjendje të lirë nga prokuroria e rrethit të Vlorës.

Pas