Aktualitet

“Ka takuar subjekte të OFL?”, Meta: Kapuçin e mbaj se bëj çik sauna


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 21/04/21 |
Opi Nion

Presidenti, Ilir Meta në konferencën e zhvilluar ditën e sotme ka folur edhe për foton që ka qarkulluar në rrjet, ku shfaqet në Gjirin e Llaëzit me kapuç në kokë.

I pyetur për këtë foto dhe për deklaratat e kryeministrit se Presidenti Ilir Meta është takuar me subjekte të OFL, kreu i shtetit ka thënë se mban kapuç në kokë se bën sauna.

“Ai që ta ka thënë ty këtë, të vij këtu te unë tani. Unë e përdor kapuçin sepse bëj çik sauna, mbasi bëj sport. Dhe në Gjirin e Lalzit fryn çik erë. Të vijë kryeministri këtu, të na i tregojë subjektet e OFL. Këta janë personat në kërkim”, tha Meta.

Teksa është pyetur “Me kë u takuat?”  Meta u përgjigj: “Unë takohem me të gjithë Shqipërinë. Zero. Zero. Zero. OFL-ja do fillojë punën me një ritëm të paparë në 26 prill. Asnjë ligj i Reformës në drejtësi nuk do të preket. Çdo gjë do të bëhet me ligjet e Edi Ramës”, u përgjigj ai duke mohuar që personat me të cilët ai ishte, të jenë subjekt i OFL-së./Opinion.al

Pas