Sport

Juventusi merr fitoren e pestë radhaziBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 10/11/22 |
Opi Nion

Juventusi ka dalë me 3 pikë të plota nga transferta e radhës në kampionat përballë Veronës.

Ndonëse nuk zhvilluan një ndeshje perfektë, bardhezinjtë u treguan të qartë në synimet e tyre në këtë takim duke mos rrezikuar shumë dhe zgjodhën të sulmonin me kundërsulm.

Goli i fitores u shënua nga Kean në minutën e 60. Verona tentoi të kundërpërgjigjet, por pa forcat e duhura. Në fundin e takimit, vendasit pretenduan për një penallti, por VAR shoi çdo dyshim.

Tashmë Juventusi ka marrë fitoren e pestë radhazi në Serie A, duke u ngjitur në vendin e tretë me 28 pikë.

Pas