Sport

Juventus ndryshon uniformën? Si do të duken fanellat e “së ardhmes”


               Publikuar në : 20:28 - 23/04/19 |
Opi Nion

Pas marrjes së titullit për herë të  8-të radhazi dhe të 37 në histori, Juventus duket se ka vendosur të bëj ndryshime në sezonin e ardhshëm.

Bardhezinjtë po mendojnë të ndryshojnë rrënjësisht historinë, sidomos në Champions League dhe ndryshimi pritet të nis që nga uniforma.

Mediat Italiane kanë publikuar disa fotot ku shfaqen fanellat e e rejat të Juventus. Por ajo që vihet re është ndryshimi i madh i tyre nga fanellat që klubi përdor aktualisht.

juventus juve juventus1
<
>

Ngjyrës së bardhë dhe të zezë i është shtuar ajo rozë, duke e bërë akoma më atraktive uniformën e së ardhmes. Por jo vetëm kaq. Vijat do të zhduken thuajse totalisht, duke i shtuar në pjesën e krahut.

Tifozëve të “Zonjës së Vjetër” nuk i ka pëlqyer aspak vendosja e vijës rozë në fanellë, duke shprehur pakënaqësinë e tyre në rrjetet sociale./ Opinion.al E.Xh.

Pas