Aktualitet

Jepet vendimi për anëtarët e grupit Avdylaj,me sa vite burg u dënua secili


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:18 - 05/07/21 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme e Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar ka lënë në fuqi vendimin  e shkallës së parë për grupin Avdylaj.

Personat e mëposhtëm u hetuan dhe u akuzuan për laboratorin drogës në Has, të kapur në vitin 2018.

Gjykata shpalli të fajshëm të gjithë të pandehurit duke dhënë për ta 127 vite burg në total. Ata u fajësuan për disa vepra penale, mes të cilave “grup të strukturuar kriminal, “trafik të narkotikëve”, “prodhim e shitje të narkotikëve”, si edhe “pastrim parash”.

Kjo çështje është një nga fraksionet e dosjes 339 që lidhet me hetimet për trafikun e drogës. Laboratori ishte ngritur në një zonë periferike, në fshatin Brenog brenda dy kapanoneve që më parë, përdoreshin si stallë për bagëtitë.

Dënimet për të gjithë anëtarët

 1. Gjevi Ndoka 8 vite e 8 muaj
 2. Altin Avdyli 6 vite e 8 muaj
 3. Esat Mehmeti 10 vite
 4. Petrit Suljemani 8 vite 8 muaj
 5. Sajmir Sulejmani 8 vite
 6. Hajri Seferi 10 vite e 8 muaj
 7. Orges Jahoelezi 6 vite e 8 muaj
 8. Shkëlqim Avdyli 4 vite e muaj
 9. Mario Zeqiri 4 vite e 8 muaj
 10. Elton Shehaj 4 vite e 8 muaj
 11. Ardit Gjyriqi 4 vite e 8 muaj
 12. Admir Hoxha 12 vite
 13. Hekuran Hoxha 10 vite e 8 muaj
 14. Vehbi Berushi 8 vite
 15. Anila Shuti 2 vite, konvertim 25 muaj shërbim prove
 16. Xhavit Shyti 8 vite.
 17. Flamur Çela 8 vite.

 

Pas