Bota

 Jeni kuriozë të shihni si jeton Kim Jong Un? Ja shtëpia e mrekullueshme e diktatorit


               Publikuar në : 12:55 - 02/06/18 |
b.f

Fotot që do të shihni më poshtë janë disa pamje të rralla të njërës prej shtëpive të diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Edhe pse nuk është shumë luksoze dhe nuk ngjan si pallat mbretëror, kjo shtëpi mbetet po aq e bukur.

Fotografitë janë shkrepur nga një fotograf i cili shoqëronte Ministrin e Punëve të Jashme të Rusisë, Sergei Lavrov, gjatë vizitës së tij dje në Korenë e Veriut.

Ajo që bie në sy është një kopësht i pafund shumë i mirëmbajtur, dhe një Mercedez i parkuar në rrugicë.

Prona është dy katëshe, me dritare xhami që fillojnë nga dyshemeja deri në tavan, dhe një stil minimalist tipik komunist.

Opinion.al

Pas