Sport

Januzaj dhe telashet nuk kanë të sosur. Çfarë po ndodh me yllin e Belgjikës?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:38 - 23/11/15 |
b.f

Adnan Januzaj nuk po kalon momente të mira në karrierën e tij futbollistike. Po ndodh kështu edhe te Borussia Dortmud, ku Januzaj nuk është i preferuar nga trajneri, Thomas Tuchel.  Januzaj deri tani, ka luajtur  vetëm shtatë ndeshje me Dortmundin, edhe këto i ka nisur nga pankina.

“Ai duhet të luftojë me lojtarët më të mirë të mundshëm dhe të luaj me një skuadër rregullisht. Për këtë arsye doja që Januzaj të luaj në Premierligë, por ai zgjodhi Dortmundin. Nuk po më pëlqen mënyra se si po shkojnë gjërat”, është shprehur Van Gaal, ish trajneri i tij te Mancester United

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas