Sport

James Rodriguez largohet nga Katari, kthehet në EvropëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:50 - 14/09/22 |
Opi Nion

James Rodríguez do të largohet nga Katari për t’u rikthyer në Evropë. Kolumbiani do të firmosë me Olympiacos, skuadër që ka arritur marrëveshje me Al Rayyan për të marrë shërbimet e mesfushorit.

Sipas “AS”, James do të jetë në huazim, me pagën që do të ndahet mes dy klubeve. Ish-lojtari i Realit ndodhet tashmë në Athinë për të kaluar ekzaminimet mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën e re.

Në Katar, 31-vjeçari luajti 16 ndeshje dhe tani, te grekët e Olympiacos, do të bashkohet me Marcelon, me të cilin ka luajtur te Real Madrid për 6 vite (2014-2020).

Pas