Aktualitet

“Jam katundari më i mirë”/Rama-opozitës:Ju jeni të mallkuar dhe jeni mallkimi i venditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:49 - 09/11/22 |
Opi Nion

E ashpër ka qenë gjuha e kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme plenare në Kuvend në drejtim të opozitës. Pasi i quajti bedelë, llazore,  kreu i qeverisë nga foltorja i është drejuar opozitës duke i thënë se është mallkimi i vendit.

“Investimi që do bëjmë në Portin e Durrësit është një simbol kombëtar që punëson 12 mijë njerëz, nuk nxjerr asnjë k,okërr leku nga buxheti i shtetit. Është investim i huaj direkt. Se ku e gjeni ju paftyrësinë të hidhni baltë mbi një projekt që nuk dini gjë.

Hidhni baltë nga foltorja e një katundi politik mizerabël, ku ju jeni katundarët më mizerabël mes nesh, se për katundar me mua nuk haheni dot, se jam katundari më i mirë këtu me Xhemal Qefalinë, unë nuk e di. Di që ju jeni të mallkuar dhe jeni mallkimi që e ndjek këtë vend që nga 1912. Bartësit e mallkimit për vendin janë ata që mungojnë këtu sot. Ti bëjë kujdes, shiko proceset që ke.”- tha ai.

Pas