Aktualitet

Jahti përplaset me shkëmbinjtë, shpëtohen nga mbytja turistët italianBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:47 - 07/06/22 |
Opi Nion

Katër turist janë shpëtuar nga mbytja Zvërnec të Vlorës gjatë orëve të para të mëngjesit, ndërsa jahti është përmbytur.

Jahti me turistë italian është përplasur me disa shkëmbinj nënujorë në afërsi të Zvërnecit.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia dhe roja bregdetare. Një nga turistët ka treguar se ishin nisur nga Sllovenia dhe gjithçka ka ndodhur pasi nuk kanë parë shkëmbinjtë.

Mes turistëve ndodhej dhe një i mitur, i cili fatmirësisht është në gjendje të mirë shëndetësore

Pas