Aktualitet

Ja vendet ku ISIS ka mbështetjen më të madhe në rrjetet sociale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:30 - 01/12/15 |
b.f

Lufta e ISIS nuk është e përqendruar vetëm në ekzekutime apo sulme kamikaze por edhe një rrjetet sociale.

Shumë mbështetës të ISIS lëshojnë mesazhe proxhihadiste në rrjet dhe rekrutojnë të rinj nga e gjithë bota.

Por cilët janë vendet nga ku xhihadistët postojnë më shumë?

Arabia Saudite mban vendine parë dhe pastaj vijnë Siria dhe Iraku.

Në dhjetëshen e parë janë edhe SHBA-ja dhe Britania e Madhe.

Lista:

Arabia Saudite: 866 mesazhe në ditë

Siria: 507

Iraku: 453

SHBA: 404

Egjipt: 326

Kuvajt: 300

Turqi: 203

Palestina: 162

Libani: 141

Britania e Madhe: 139

Tunizia: 125

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas