-Jetë dhe Stil

Foto-lajm/ Ja si dukej Blloku në vitet ’30


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:02 - 24/11/15 |
root

Kjo foto e rralle e shkrepur ne mes te viteve ’30 nga taraca e Parlamentit te athershem ( Teatri i sotem i kukullave ) jep nje pamje te lagjes me te famshme te Tiranes, Bllokut. Fotoja rrefen momentet e para te lindjes se Bllokut. Duket Lana qe sapo ka filluar te marre forme, shtepia e Kryeministrit Evangjeli (Ambasada e sotme Ruse) dhe nje seri vilash te tjera. Blloku mori forme ne fund vitet ’30 dhe mbeti i pandryshuar deri ne fillim te viteve ’90. Ne sfond duken kodrat e sotme te liqenit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas