Aktualitet

Ja fleta e gjobës që do plotësojnë policët nëse nuk do të keni maskë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:35 - 14/10/20 |
Opi Nion

Qytetarët shqiptarë duke nisur nga dita e nesërme janë të detyruar të mbajnë maskë në çdo ambient në mënyrë që të zvogëlojnë mundësinë e përhapjes së pandemisë COVID-19.

Të gjithë ata qytetarë të cilët nuk do të respektojnë këtë masë do të gjobiten, kjo gjobë do i bashkëngjitet faturës së energjisë elektrike.

Mësohet se gjoba e shkelësve të masave anti-COVID do të plotësohet në tre kopje një i jepet qytetarit, një e mban policia dhe një i dërgohet OSHE me shkresë përcjellse./ Opinion.al

Pas