Sport

Ja cilin shqiptar të famshëm ndjek Khabib në Instagram


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:45 - 09/10/18 |
el ida

Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Conor McGregor në UFC 229. Ai ka ruajtur titullin kampion , por ai shkaktoi një incident pasi arbitri Herb Dean i dha fund ndeshjes.

Luftëtari rus nuk arriti të kontrollonte emocionet duke dalë nga kafazi dhe duke sulmuar një prej trajnerëve të McGregor, Dillon Denis.

Një sherr masiv shpërtheu në rreshtin e parë, dhe disa prej shokëve të Khabib kanë sulmuar McGregor brenda kafazit, duke e goditur disa herë.

Por mesa duket Khabib paska njohje me një shqiptar të cilin ai e ndjek dhe në Instagram.

Bëhet fjalë për Ilir Latifi, një nga yjet e peshës “light heavyweight” në artet marciale mikse UFC. Ky i fundit ka reaguar edhe në Instagram për fitoren e Khabibit duke uruar rusin për triumfin ndaj McGregor.

Pas