-Shëndeti

Ja çfarë thotë shkenca për çokollatënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:24 - 29/04/16 |
root

968 persona të moshës 23 deri 98 vjeçare, janë bërë pjesë e një studimi për të zbuluar përfitimet shëndetësore të çokollatës.

Personat që konsumojnë çokollatë më shpesh, kanë kujtesë më të mirë dhe të zhvilluar vizuale, aftësi më mbresëlënëse për të mësuar gjërat përmendësh, të menduarit abstrakt dhe kompetenca më të mira të përqendrimit.

Çokollata ju ndihmon gjithashtu në ngadalësimin e plakjes së trurit dhe parandalon shfaqjen e sëmundjeve nervore.

Substancat brenda çokollatës janë ato të cilat kanë efekte të dobishme për veprimtarinë tonë mendore./ Klan Kosova

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas