Aktualitet

Video/ Ja çfarë tha sot Basha për goditjen ndaj Kreshnik Spahiut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 26/02/17 |
b.f

Në ditën e nëntë të protestës, në një takim me artistët, kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur për goditjen ndaj Kreshnik Spahiut ditën e djeshme tek “Çadra e Lirisë”.

Basha theksoi se dje u provokua Kreshnik Spahiu, kreu i AK-së, por populli nuk e lejoi agresorin të largohej pa iu prekur qimja e flokut.

“Partia Socialiste me një grup provokatorësh synon të destabilizojë e të shkaktojë trazira. Falenderoi protestuesit të cilët i dolën në mbrojtje kreut të AK dhe nuk lejuan që ai të largohej pa marrë dënimin e merituar. Ashtu si atentatori mori dënimin e merituar do e marrin nga popullit dhe urdhëruesit”, deklaroi Basha.

Sipas tij, Edi Rama sa herë futet në panik ulet e drejton me banditët, forca e tij janë banditët llumi i shoqërisë.

“Prej 18 shkurt nuk po gjen vrimë ku të fusë kokën, ekuacioni ka ndryshuar populli nuk ka më frikë, e ka vrarë frikën e ka kuptuar se nuk ka pse të ketë frikë nga një pakicë që përfaqëson llumin, frikë duhet të ketë Rama dhe banda e tij”, tha kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Pas