Te Fundit

Ja çfarë shkruan sot gazetari i NYT për Ballist Morinën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:49 - 07/10/15 |
b.f

TIRANË- Pikërisht sot ditën kur policia ka prangosur Ballist Morinën botohet edhe shkrimi i New York Times për këtë personazh jo pak të njohur. Gazetari James Montague shkruan se Ballist Morina mban një pistoletë model serb për vetëmbrojtje. Ai i di kërcënimet që i bëhen online dhe ka dëgjuar edhe historinë se ka një çmim për kokën e tij, shkruan New York Times. “Nuk jam i shqetësuar për shtetin serb, por për grupet ekstremiste,” thotë Morina në intervistën për James Montague.
Ai nxjerr një armë që e ka blerë së fundmi. E mban me vete, të mbushur gjatë gjithë kohës. Është një pistoletë Zastava. E prodhuar në Serbi”, shkruan sot gazeta më e madhe njujorkeze.
“Ndeshja e të enjtes mund të jetë një moment historik. Shqipëria e ka siguruar tashmë vendin e tretë, por mund të kualifikohet direkt duke mundur Serbinë. Por Federata Shqiptare e Futbollit i ka thënë Morinës që të mos vijë në ndeshje”, vijon NYT.

 

timthumb

Ne foto: Pistoleta qe iu gjet ne brez Ismail Morines

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas