Aktualitet

Ja çfarë shkruan media greke për “ushtarin” e MPJ


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 23/10/15 |
b.f

TIRANË- Debati për Pirro Vegun, drejtorin e kabinetit në Ministrinë e Jashtme, i cili është thirrur për të kryer shërbimin ushtarak në Greqi është importuar edhe në vendin fqinj. Disa media në Athinë u janë referuar debateve politike në Tirane duke e përkufizuar si “furtunë politike”. Portali “Ethnos” thotë se minoritari Vengu mban këtë post për shkak të lidhjeve të hershme politike të familjes se tij. “Ethnos” shkruan se gjyshi i tij ka qenë zv/minister i Bujqësise gjatë kohës së diktaturës. Shkrimi u referohet dhe deklaratave të bëra në komisionin e Jashtëm parlamentar për këtë çështje ku Aldo Bumci e cilësoi skandaloz thirrjen ushtar në Greqi të një funksionari të lartë të diplomacisë sonë./tvklan/

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas