-Jetë dhe Stil

Ja çfarë ndodh nëse hiqni dorë nga rrjetet socialeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 05/05/16 |
root

Instituti kombëtar për shëndetin mendor në SHBA ka kryer një studim në lidhje me rrjetet sociale dhe ndikimin e tyre tek njerëzit.

Rezultatet e hulumtimit kanë treguar një lidhje tepër të ngushtë mes rrjeteve sociale dhe depresionit tek të rinjtë.

Studimi gjithashtu ka vërejtur se niveli i depresionit rritej me rritjen e kohës së përdorimit të rrjeteve sociale brenda javës.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas