Kryesore

Izraeli mposht Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:51 - 10/06/22 |
Opi Nion

Shqipëria ka humbur ndaj Izraelit në “Air Albania:” me rezultatin 1-2.

Shqipëria shënoi gol në minutën e 45-të. Ishte Balliu i cili u rrëzua brenda zonës dhe fitoi 11-metërshin. Armando Broja e realizoi në gol.

Izraeli i arriti të kalojë në avantazh me përmbysje në minutën e 73-të me anë të Solomon, ndërsa golin e barazimit e shënoi po i njëjti lojtar në minutën e 58-të.

Shqipëria humb ndeshjen e dytë në grupin e dytë në Ligën e Kombeve. Kombëtarja jonë renditet e fundit në grupin B në kuotën e 1 pikëve.

Pas