Aktualitet

Izet Haxhia: Shefi i SHISH spiunon informacione të paligjshme tek Berisha Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:40 - 30/04/16 |
b.f

Përmes një statusi në FB, ish-truproja e Berishës Izet Haxhia ka hedhur akuza të forta për  kreun e Shërbimit Infomativ Kombëtar, Visho Ajazi Lika. Ai pohon se informacionet tepër konfidenciale, që i jepen vetem Presidentit të Republikës dhe Kryeministrit, Shefi i SHISH-it, në mënyrë ilegale ja dërgon edhe Berishës, duke krijuar kështu një shtet paralel.

 

Statusi i plotë origjinal i Haxhisë

“Disa mund te habiten,disa te tjere te egzaltohen se ku dhe si eshte e mundur qe marshalli na thote habere qe nuk i din as qeveria e as mediat ..Nuk ka asgje per tu habitur apo ekzaltuar..Sot ne kete palo shtet qe kemi ndertuar gjithshka eshte e mundur..Eshte e mundur sepse krahas atij shtetit te ligjshem qe kemi ne dukje, ne vendin tone vazhdojne te funksionojne me eficience te plote disa ‘shtete’ paralel ,ku ai me aktivi, me kriminali dhe me i rrezikshmi eshte ‘shteti’paralel i marshallit ..ky shtet ka ne funksion te tij Presidentin me kld e korruptuar ka shikun me veshin vigjilent te Ajazit dhe kamikazet e gazidedes te cilet jane ne veprimtari te plote e intensive..Nuk po flas ketu per ‘shtetin’ paralel te Metes i cili me qetsi e dashuri vazhdon te mbushe arken e partise per blerje te reja votash ne fushaten e ardheshme..Ka pothuajse dy vjet qe te gjitha komunikimet e mija me ane te telfonit apo mediave sociale jane nen pergjimin 24 ore te ‘veshit’ te marshallit . Le te me pergjojne sepse çdo gje e imja eshte e hapur dhe nuk kam frike nga keto pergjime. Por eshte e papranueshme per nje shtet normal qe nje shef i sherbimit sekret qe duhet te jete palca kurrizore e nje shteti te vihet ne sherbim te nje debuteti opozite apo kushdo qofte ai, duke e furnizuar ate me te dhena operative. .Siç po shifet marshalli vazhdon te marre zarfet me tre viza te kuqe qe me ligj duhet ti marre vetem presidenti dhe kryeministri i vendit..Dikur veshi i marshallit ,gazidede,i dergonte nga tre apo me shume zarfa te tilla ne dite dhe mesa po shifet edhe veshi i ardhur nga kanadaja vazhdon te njejten praktike ,sepse marshalli nuk jeton dot pa ushqim spiunash..sepse ai eshte i mesuar me te tilla ushqime qe kur bente specializimin ne france ku e pate derguar partia e tij e dashur. .Mos e merni per budalla apo per matuf ,jo marshalli vetem budalla Nuk eshte..ai sot eshte edhe me i rrezikshem seç ka qene ndonjehere..marshalli sot ka ne dore organet me jetike te shtetit siç jane sherbimet sekrete dhe ato te drejtesise..ai ka ne sherbim te verber te tij kamikazet e dikurshem te shikut te gazidedes qe jane strehuar ne shishin e ajazit..ata jane te gatshem te hidhen ne sulme destabilizuese sapo ti nevojiten marshallit..dhe duhet ta dini se marshalli eshte i pamershirshem ne hakmarrjen e tij..ka ardhur momenti i fundit ku palloshi Rama ose te shkaterroje kete ‘shtet’paralel te marshallit ose te mbledhi poturet e te ike atje ku iku pas drurit qe hengri po nga ata qe sot i ka ne sherbimin sekret te shtetit paralel te marshallit …”

 

haxhia

KOMENTO (7)

Shkruaj nje koment

  1. visho ajazi I ka ditet e numuruara ,eshte future ne listat e spastrimit Le te vazhdoj te japi informacione nje tepa fytyri I cili donte ta ngrinte popullin kundra vete se tij dhe kunder vellezerve dhe motrave

  2. po te punonte drejtesia do ishte e share si shau Ina Ramen e keni degjuar ndonjehere te shaje prokurorine apo gjykaten ish kryeministri i skreti popull qe do vuaje inatet e mllefet e Berishes

  3. Cfare akuza te forta ka hedhur more derdimen?? Rri neper kafenete e Turqise apo kush e di se ku dhe ja fut pordhes kot, ndersa ju i quani akuza. Ai eshte nje i denuar me burgim te perjetshem per vrasjen e Azem Hajdarit, ndersa ju ato cfare nxjerr ai i quakeni akuza??? Po tamam e ka Shaba, Berisha vertet paska gabuar rende qe mbajti afer te tille ndyresira dhe iu besoi te tille gjallesave te pabesa.

  4. Ky eshte nje i pabese dhe i pashprese. Ky ishte bashkepuntor i ish-sigurimit famekeq te shtetit, i cili me mjeshteri arriti te behej bodyguard i pare e Z.Berisha. Ai organizoi edhe vrasjen e Azemit si nje i pabese i ndyre. Tani po dhjet nga goja lloj-lloj felliqesirash dhe trillesh te ndyra per te cuar deri ne fund misionin e shefave te tij. Po, z. Berisha ka gabuar, ka gabuar rende, qe mbante mbas vedi ndyresira te tilla te pabesa dhe jo vetem te ketij kalibri. Kaq e veshtire qenka te kapet ky kriminel i ndyre???!!!

  5. Turp te kesh Fevzi. Ke rene ne nivelin e Meros dhe horrave te Artes dhe po trajton nje te denuar me burgim te perjetshem per vrasjen e Azem Hajdarit si analist politik

Pas