Bota

Italia raporton mbi 1,300 raste të reja me Covid dhe 4 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 30/08/20 |
Al Do

Autoritetet e shëndetësisë në Itali raportuan se sot u regjistruan edhe 1,365 raste të reja me Covid-19, për një total prej 268 218 të prekurish.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 4 viktima nga koronavirusi, për një total prej 35.477 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Në vend sot pati edhe 313 pacientë të shëruar, për një total prej 208 536./ Opinion.al

Pas