Bota

Italia/ 121 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 26/05/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore italiane njoftojnë se kanë humbur jetën 121 qytetarë nga COVID-19, teksa janë shënuar  3, 937 raste të reja me koronavirus nga 260, 962 teste të realizuara.

Që nga fillimi i pandemisë numrin e përgjithshëm të viktimave ka shkuar në 125, 622 persona. Ndërsa në 24 orët e fundit 11, 930 persona janë shëruar nga kjo sëmundje e rëndë.

Lombardia vijon të jetë rajoni me numrin më të lartë të të infektimeve, me 666 raste bë 24 orë ndjekur nga Campania me 483 të prekur dhe Sicilia me 375 raste./ Opinion.al

Pas