Kronikë

Itali/ U kap me 34 kg kokainë, shqiptari rrezikon 30 vite burgBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:52 - 05/07/22 |
Opi Nion

Një shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane, pasi u kap duke transportuar me kamionin e tij një sasi prej 34 kg kokainë.

Ai po udhëtonte në jug të Italisë, në autostradën “Brenner”, teksa është ndaluar për një kontroll nga policia rrugore në pikën e pagesës në “Vipitenos”.

Gjatë kontrollit të bërë nga policia, mësohet se shqiptari rezident në Itali e kishte fshehur kokainën në kabinën e kamionit.

Kokaina që po transportonte kapte shifrën e 3 milionë euro dhe kishte destinacion tregun e Triolit të Jugut.

Sipas mediave italiane bëhet me dije se shqiptari do të dalë para gjykatës dhe dënimi që mund të marrë është nga 9 deri në 30 vite burgim.

Pas