Kronikë

Itali/ Trupi i shqiptarit u gjet i copëtuar, arrestohet gruaja, pranon vrasjenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:03 - 29/08/22 |
Opi Nion

Nadire Kurti, gruaja e Shefki Kurtit, trupi i të cilit u gjet i copëtuar  në provincën e Rovigos në Itali është arrestuar pasi ka pranuar se është autorja e krimit makabër. Shefki Kurti u vra nga gruaja pas një sherri. Ajo e copëtoi në tualet me sëpatë, e futi trupin në qese dhe e hodhi në lumë.

Sipas raporteve nga Karabinierët gruaja tani gjendet në Departamentin e Psikiatrisë të spitalit Rovigo. Prokuroria e Rovigos ka kërkuar kontrolle për të konstatuar gjendjen e saj mendore.

Kanë qenë fëmijët e 72-vjeçarit që denoncuan zhdukjen e të moshuarit të dielën e 24 korrikut, ditën kur u raportua për një sherr mes tij dhe bashkëshortes.

Zbulimi i pjesëve të trupit të Shefki Kurtit u bë midis datave 28 dhe 31 korrik. Fillimisht u zbulua një këmbë, më pas kraharori dhe krahët; dhe në fund këmba tjetër. Ndërsa kafka e tij ende nuk është gjetur.

Pas