Te Fundit

Itali, shqiptari rafineri droge brenda në apartament


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 14/09/15 |
b.f

PADOVA- Një shqiptar u kap me 1.2 kg heroinë. Më pas policia i bastisi shtëpinë dhe zbuloi se shqiptari kishte ngritur një rafineri të vertetë në aprtamentin e marrë me qira.  Ay përpunohej heroina dhe lloje të tjera drogërash.  Policia sekuestroi 11.5 kg heroine, 60 kg përzjeres heroine, si dhe 62 kg marijuanë e ndarë në 70 pako gati për t’u trafikuar. Trafikanti kishte solucione të përpunimit të drogës dhe një mjet për ta presuar. Atij iu gjetën gjithashtu një shumë e konsiderueshme parash, prej qindra mijëra eurosh. Policia tha se banesa në fjalë nuk kishte qenë ndonjëherë e survejuar, provë që tregon se trafikanti shqiptar punonte me kujdes. Hetuesit dyshojnë se heroinën dhe marijuanën ai e siguronte në Shqipëri përmes bashkëpunëtorëve të tjerë. Por deri tani asnjë prej tyre nuk është arrestuar. Pasi e përpunonte lëndën narkotike, emigranti shqiptar e shiste atë tek shpërndarës të ndryshem në Padova dhe në disa qytete të tjera.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas