Bota

Itali/ Mbi 34 mijë raste të reja të infektuara me COVID dhe 692 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:48 - 21/11/20 |
Al Do

Numri i rasteve të reja të infektuara me COVID-19 në Itali është rritur me 34,767 në 24 orët e fundit, rreth 2,500 më pak se dita e djeshme.

Kjo shifër e çon totalin e të infektuarve 1,380,531 që prej fillimit të pandemisë. Persona pozitivë në Italia janë aktualisht 791,746.

Sipas të dhënave të autoriteteve vendase, gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar edhe 692 viktimave, të cilat e çojnë totalin e humbjeve të jetës si pasojë e COVID-19 në 49,261.

Lajmi i mirë që vjen nga vendi fqinjn është se është ulur numri i personave në terapi intensive. Vetëm 10 pacientë janë shtruar në këtë pavion së fundi ndërsa numri total është 3,758. /Opinion.al

Pas