Kronikë

Itali/ Babai shqiptar i 3 fëmijëve të vegjël ndërron jetë në aksident


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 30/12/21 |
Opi Nion

Një 38-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident rrugor në Itali. Mediat lokale shkruajnë se ngjarja e rëndë ndodhi në zonën mes Villafranca-s dhe Dusino San Michele teksa 38-vjeçari, Klodian Tatatni po udhëtonte me automjetin e tij tip “Panda”.

Ai është prërplasur me një tjetër automjet. Mediat italiane shkruajnë se shoferi tjetër, drejtuesi i një një Ford Fusionis ishte ai që shkaktoi aksidentin pasi humbi kontrollin e mjetit. Për pasojë përplasja ishte shumë e fuqishme dhe i mori jetën babait të 3 fëmijëve të vegjël.

Kush ishte Klodian Tatani? Në një postim në rrjetet sociale miqtë e tij shkruajnë se Klodiani ishte një punëtor i palodhur i vlerësuar shumë nga punëdhënësit e tij.

38-vjeçari la pas gruan e tij Mejte dhe fëmijët e tyre të vegjël Aleksin, Meidjanin dhe Manuelin përkatësisht 14, 8 dhe 4 vjeç.

Familja ishte e dashur dhe e respektuar nga komuniteti i Villafranca, ku dhe jetonin, aq sa është nisur një mbledhje fondesh për t’i ndihmuar për nevojat bazë./Opinion.al

Pas