Bota

Itali/ 48 viktima dhe 4054 raste të reja me COVID gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:44 - 26/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali njoftojnë rritje të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 48 qytetarë, teksa janë konfirmuar 4054 infektime të reja.

Ndërkohë vijojnë të jenë në terapi intensive 341 pacientë të infektuar me Covid.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 4,747,773 raste mes të cilëve kanë humbur jetën 131,904 persona. ndërkohë deri më tani kanë fituar betejën me Covid  4,540,823, me një rritje prej 3,613 krahasuar me ditën e djeshme.

Pas