Bota

Itali, 354 viktima nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:26 - 15/03/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë italiane njofton, se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 15.267 raste të reja, ndërsa janë shënuar 354 viktima.

Aktualisht në Itali janë 243 pacientë në njësinë e kujdesit intensive. Në të gjithë vendin janë 530,357 persona të infektuar, ndërsa të shëruar që prej fillimit të pandemisë janë 2.605,538 persona.

Në Itali kanë hyrë në fuqi dhe masat kufizuese,  të cilat do të zgjasin deri pas festës së Pashkëve. Baret dhe restorantet janë mbyllur, ndërsa hapur mbesin supermarketet, furrat e bukës, farmacitë, stacionet e karburantit dhe disa aktivitete të tjera biznesi.

Shkollat janë mbyllur në të gjitha rajonet e konsideruara zona të kuqe, ndërsa në ato portokalli, mësimi zhvillohet me alternime./ Opinion.al

Pas