Bota

Itali/ 258 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 06/05/21 |
Opi Nion

Italia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se në këtë shtet kanë humbur jetën 258 persona nga COVID-19.

Ndërkohë, nga 324 640 testime të kryera kanë rezultuar me COVID 11,807 qytetarë. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë infektuar me 4,082,198, qytetarë mes të cilëve kanë fituar betejën me Covid 3 557 133 pacientë dhe kanë humbur jetën 122 263 persona./ Opinion.al

Pas