Aktualitet

Itali/22-vjeçarit shqiptar i shpërthen granata në punëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:20 - 02/12/22 |
Opi Nion

Një 22-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur në punë pas shpërthimit të një granate dore.

Sipas mediave italiane ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në rrugën Nizza 31 në Torino.

Nga një rikonstruksion i parë dhe përmbledhës i fakteve, punëtori kishte patur si qëllim të zhvendoste disa rrënoja me një lopatë në oborrin e ndërtesës. Mirëpo, në këto mallra shtëpiake ishte edhe pajisja, me gjasë e Luftës së Dytë Botërore, e cila u aktivizua, duke shpërthyer.

Zjarrfikësit, personeli shëndetësor i ambulancës, karabinierët e stacionit të San Salvario, dhe prokurorja e qytetit Rossella Salvati, e cila koordinon hetimet ishin në vendngjarje.

Punëtori u dërgua në spital dhe ka marrë dëmtime në këmbë. Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Pas