Bota

Itali/ 2 viktima në 24 orët e fundit, rriten rastet e reja me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 09/08/20 |
Opi Nion

Është ulur ndjeshëm numri i viktimave në 24 orët e fundit në Itali. Mësohet se sot kanë humur jetën 2 persona, kundër 13 të ditës së djeshme.

Autoritetet shëndetësore të vendit fqinj kanë informuar që në 24 orë te fundit, në më shumë se 37 mijë teste, janë konfirmuar 463 pozitivë ndaj COVID-19, ndërkohë që ditën e djeshme ishin 347.

Autoritetet bëjnë të ditur që është kaluar tashmë pragu i 7 milionë testeve nga fillimi pandemisë, që ka regjistruar në atë vend më shumë se 250 mijë raste dhe 35 mijë të vdekur nga pandemia./ Opinion.al

Pas