Bota

Itali/ 179,106 të infektuar dhe 373 humbje jete në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:32 - 21/01/22 |
Opi Nion

Italia ka regjistruar 179,106 të infektuar nga 1,117,553 teste të kryera gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor të rasteve bëri gjithashtu të ditur se humbjet e jetës për sot janë 373.

Gjatë këtij harku kohor, të shëruarit për sot janë 171,565.  Shtrimet në njësitë e kujdesit intensiv janë rritur (+9), kurse në pavijonet e tjera Covid-19 ka 174 pacientë më pak.

Sa i përket fushatës së vaksinimit, dozat e administruara deri më tani në total janë thuajse 123 milionë.

Pas