Bota

Itali/ 101,864 të infektuar dhe 415 humbje jete në 24 orë nga COVIDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 08/02/22 |
Opi Nion

415 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Itali. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë shënuar gjithashtu dhe 101,864 raste të reja me koronavirus nga 999,095 teste të kryera.

Aktualisht, në reanimacion ndodhen 1,376 pacientë, ndërsa në pavijonet e tjera me simptoma janë 18,337pacientë.

Që në fillim të pandemisë, Italia ka regjistruar 11,765,767 raste pozitive, kurse rastet aktive aktualisht janë 1,927,800. Të shëruarit janë 9,688,455./ Opinion.al

Pas