Aktualitet

ISIS kërcënon sërish: Radhën e ka Koloseu dhe Big Ben


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 18/11/15 |
b.f

Shteti Islamik ISIS ka shpërndarë një video me titull “Mesazh popullsisë së krishterë”, ku kërcënon se do të godas jo vetëm kullën Eiffel por dhe Koloseun në Romë e Big Ben në Londër. Videoja është shpërndarë nga eksponentët irakenë të ISIS e mban firmën e produksionit të medias Al Battar Foundation.

“Të krishterët na kanë shpallur luftë, thuhet në video, e gjaku i tyre nuk do të kursehet.” Në imazhet që shoqërojnë videon tregohet rënia e avionit rus e masakra e Parisit, si dhe deklaratat e liderëve të botës Barak Obama, Vladimir Putin e François Hollande.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas