Kronikë

“Isha nisur për të vrarë politikanët”, burg të riut që u kap me arsenal armësh në LezhëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 12/01/23 |
Opi Nion

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për 36-vjeçarin Antonio Leka që u kap pak ditë më parë me armë dhe municione në makinë.

36 vjeçari gjatë arrestimit deklaroi se ishte nisur për të vrarë politikanët.

Arrestimi i tij mësohet se ka ardhur pas një telefonate në polici nga nëna dhe i vëllai i tij të cilët referuan rastin me frikën se i afërmi tyre mund të kryente ndonjë akt të rëndë.

Në automjetin e tij policia ka gjetur një automatik me 5 karikator, një pistoletë me 5 karikatorë të tjerë, 550 fishekë, një palë dylbi, një antiplumb, një thikë dhe një sasi lënde narkotike e llojit kanabis sativa.

Pas