Aktualitet

Ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein emërohet këshilltar i Gramoz Ruçit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 22/05/20 |
Opi Nion

Knut Fleckenstein, ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian dhe ish-eurodeputet, do të jetë këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Mësohet se Fleckenstein është emëruar si “këshilltar për integrimin” Kujtojmë se Fleckenstein ka qenë një zë shumë aktiv në raportimin për Shqipërinë në PE dhe shumë i pranishëm edhe në deklarata të bëra për situatën politike në vendin tonë./ Opinion.al

Pas