Aktualitet

Ironizoi kreun e PD, Aurela Basha debat me qytetarin më Instagram


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 14/02/21 |
Opi Nion

Aurela Basha, bashkëshortja e liderit të opozitës shqiptare Lulzim Basha, është përfshirë në një debat me një komentues në “Instagram”.

Qytetari e pyet Aurelën sesi ndihet që është gruaja e një politikani që nuk ka fituar asnjë betejë politike, ndërsa bashkëshortja e liderit të PD-së si kundër përgjigje i ka renditur disa nga fitoret e kryedemorkatit.

Qytetari Nardi Haxhiu: Si ndihesh të jesh gruaja e një politikani që nuk ka fituar asnjë betejë politike?

Bashkëshortja e liderit demokrat, Aurela Basha: Duket se nuk e njeh. Më vjen keq për ty. Unë ndihem super, sepse ai ka fituar si askush tjetër, beteja të paimagjinueshme për PD-në.

Në vitin 2005 mundi Ben Ahmetajn, në një zonë që nuk kishte votuar kurrë PD-në. më 2009 fitoi Elbasanin, në 2011 mori 50 mijë vota më shumë për PD-në në Tiranë dhe mundi Ramën, më 2016 fitoi betejën për dekriminalizimin etj etj etj. Ka bërë edhe opozitën më të fortë, duke pasur të gjithë kundër. Po deshe më, më thuaj./ Opinion.al

Pas