Aktualitet

Interes i ulët i qytetarëve! Sa është pjesëmarrja në votim deri në orën 16:00


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 06/03/22 |
Opi Nion

Që prej orës 07:00 qytetarët e bashkive Shkodër, Durrës, Dibër, Lushnjë, Rrogozhinë dhe Vorë u janë drejtuar qëndrove të votimit për të zgjedhur kryetarët e rinj të bashkive.

Pjesëmarrja ka qenë e ulët, duke treguar një mos interes të qytetarëve, por në disa zona janë hasur vështirësi për shkak të motit të keq dhe dëborës.

KQZ informon se deri në orën 16:00 kanë votuar vetëm 25.52% e qytetarëve që kanë të drejtën për të votuar.

Deri në këtë orë, pjesëmarrja më e lartë e qytetarëve që kanë marrë pjesë në votim është në Dibër./Opinion.al

Pas