Sport

Inter, matematikisht kampion 4 ditë para mbylljes së kampionatit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 02/05/21 |
Opi Nion

Inter është kampioni i Italisë. Zikaltrit përfitojnë nga barazimi Atalanta – Sassuolo dhe matematikisht fitojnë titullin e 19-të.

Në këtë mënyrë Interi është kampion i Italisë në sezonin 2020-2021 duke u shpallur katër ditë përpara mbylljes së kampionatit.

Zikaltrit që kanë fituar dje në Crotone me rezultatin 2-0, kanë 82 pike, 13 më shumë se Atalanta dhe asnjë skuadër nuk mundet t’i arrijë tashmë./Opinion.al

Pas