Aktualitet

Infektohet me COVID-19 mjeku tek Urgjenca e Traumës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:14 - 08/07/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të përhapet me ritme të shpejta në vendin tonë, ku ditët e fundit janë rritur numrat e viktimave dhe të infektuarve.

Ndërkohë, “News24” informon se një tjetër mjek shqiptar ka dalë pozitiv me COVID-19. Sipas informacioneve, është infektuar me virusin e rëndë një mjek tek Ugjrenca e Traumës.

Pa konfirmimit me koronavirus të mjekut, stafi mjekësor i Traumës ka kërkuar bërjen e tamponëve. Kujtojmë se më herët te Trauma është konfirmuar me koronavirus edhe një infermiere./ Opinion.al

Pas