Aktualitet

Infektimet me COVID, mbyllet pjesërisht Bashkia e Gjirokastrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:42 - 23/11/20 |
Al Do

Ditët e fundit situata e Covid-19 në Gjirokastër është përkeqësuar.

Bëhet me dije se ka pasur persona të infektuar në zyrat e Adisës, në dy banka dhe në një fabrikë prodhimi ushqimor.

Gjithashtu, Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka marrë masa mbrojtëse ndaj kësaj situate, duke e çuar bashkinë në një mbyllje të pjesshme deri ne një afat të dytë.

Theksojmë se aktualisht Gjirokastra është një nga qytetet me rritje të lartë të numrit të të infektuarve. Ditën e djeshme u raportuan 71 raste të reja. Që nga fillimi i pandemisë deri më sot në këtë qark janë infektuar 476 persona./ Opinion.al

Pas