Politikë

Incidenti me Alibeajn/Berisha i përgjigjet Kim: Pozicion qesharak i guvernatores


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:31 - 21/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur reagimit të ambasadores amerikane Yuri Kim për incidentin e tij me Enkelejd Alibeajn në Kuvend.

Berisha thotë në një intervistë televizive se pozicioni i ambasadores është qesharak dhe se ajo nuk mund të përcaktojë rregulloren e Parlamentit.

LEXO EDHE: Berisha shtyu Alibeajn në Kuvend, Kim: Veprime të tilla i përkasin të shkuarës

“Pozicion qesharak i guvernatorës e cila merr përsipër të interpretojë rregulloren e parlamentit dhe të marrë përsipër se kush do të merrte fjalën dhe të protestojë se akuzohet qeveria nëse duhet bërë akuza. Natyrisht, ajo që mund ti them zonjës është se merr fund loja me opozitën kukull, s’ka më opozitë kukull, dhe për mua zhvillimet me pozitive të Shqipërisë janë këto. Unë po i përgjigjesha Edi Ramës, që ishte zbehur. Ka mundësi t’ju jetë dhimbsur njerëzve”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas