Sport

Incidentet në derbi, dënohen Tirana e Partizani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:25 - 27/10/21 |
Opi Nion

Derbi mes Tiranës dhe Partizanit u shoqërua me incidente. Komisioni i Disiplinës në FSHF ka marrë sot vendimin që të dënojë të dy klubet për sjelljen e gabuar të tifozëve.

Në një njoftim për mediat, Komisioni i Disiplinës bën me dije se Tirana ka dështuar në përmbushjen e detyrimeve dhe përgjegjësive, për sjelljen e gabuar të spektatorëve dhe hedhjen e sendeve në fushë.

Lidhur me këto shkelje, klubi bardheblu është dënuar me gjobë në masën 200.000 Lekë. Po ashtu klubi urdhërohet të dëmshpërblejë dëmet e shkaktuara në Stadiumin “Air Albania”.

Nga ana tjetër dhe Partizani për sjelljen e gabuar të tifozëve është dënuar me gjobë në masën 200.000 Lekë dhe zhvillimin e 4 ndeshjeve pa spektatorë.

Po ashtu klubi i kuq urdhërohet të dëmshpërblejë dëmet e shkaktuara në Stadiumin “Air Albania”. Pa dënim nuk ka shpëtuar dhe trajneri i Partizanit, Ilir Daja, për protestë ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, dhe tashmë do të mungojë në stolin e skuadrës për dy ndeshjet e ardhshme.

Pas