Kryesore

Ikin dritat në Kuvend/Balluku sqaron situatën: S’ishte problem furnizimi por…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:22 - 21/04/22 |
Opi Nion

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku ka reaguar pasi në Kuvend u ndërpre energjia elektrike. Ndërprerja ndodhi në momentin teksa ajo po fliste nga foltorja dhe zgjati vetëm pak sekonda.

Balluku bëri të ditur se nuk kishte problem me furnizimin e energjisë por ishte një teknik i sallës.

Nuk ka pasur asnjë defekt. Të dy fiderat kanë qenë në punë dhe linja e furnizimit nuk ka asnjë problem. Siç do sallë mund të ketë problematika teknike dhe kjo nuk është arsye për të pasur këtë gëzim”,-tha Balluku./Opinion.al

Pas