Aktualitet

Idrizi arrin marrëveshjen me Bashën: I ofrojmë aleancës 40-50 mijë vota


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:51 - 24/02/21 |
Doriana Çepunaj

Pas takimit në selinë blu, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi në një prononcim për mediat tha se do i afrojë koalicionit opozitar 40-50 mijë vota.

Më tej ai tha se kjo nuk është një aleancë kundër PS, por një aleancë kundër një njeriu të vetëm që sipas tij kërkon të jetë sulltan.

 “Kjo nuk është aleancë kundër PS-së, por një aleancë kundër një njeriu të vetëm që tenton të kapë të gjitha pushtetet dhe kërkon të jetë sulltan në Shqipëri. Ne kemi nevojë që t’i japë shqiptarëve një zgjedhje tjetër. Kjo aleancë është kundër një njeriu të vetëm që përdor zhargon, tenton që të fyejë patriotët e tij ndërkohë që është një servil në raport me ndërkombëtarët. Është njeriu që hoqi çështjen çame nga synimi i qeverisë. PDIU do i afrojë aleancës 40-50 mijë vota” – tha Idrizi.

Pas