Aktualitet

Identifikohen 4 të plagosurit në Elbasan, një prej tyre në gjendje kritike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:13 - 21/04/21 |
Opi Nion

Janë identifikuar 4 personat e plagosur në përplasjen me armë ditën e sotme në qytetitn e Elbasanit, ku ka mbetur viktimë Pjerin Xhuvani. Theksojmë se ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘5 Maj’.

Bëhet me dije se të plagosurit janë:

Xhensila Sota, 27 vjeçe

Emiljano Prenga, 39 vjeç

Eltjon Bodinaku, 32 vjeç (Dhëndri i viktimës)

Pavlo Vuksanin, 50 vjeç

Personat e plagosur janë aktualisht të shtruar në spitalin e Elbasanit, teksa raportohet se 3 prej tyre janë jashtë rrezikut për jetën dhe po marrin ndihmën e parë mjekësore.

Ndërkohë që sipas informacioneve mësohet se Eltion Bodinaku është në gjendje kritike për jetën./Opinion.al

Pas