Aktualitet

I vuri zjarrin barishteve, merr flakë shtëpia dhe shkrumbohet tërësishtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:03 - 17/06/22 |
Opi Nion

Një banesë është përfshirë nga zjarri në lagjen “Kadri Qystri” në Lushnje. Një qytetar ndezi një zjarr për të djegur barishtet e bahçes, por flakët dolën jashtë kontrollit duke djegur tërësisht banesën private të tij.

Policia shoqëroi në komisariat L.Mezinin, personin që ndezi barishtet dhe dogji shtëpinë. Zjarri është përhapur, ndërsa banorët kanë dalë të alarmuar nga shtëpitë.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e zjarrfikësve dhe po përpiqen për të shuar zjarrin.

Pas